Youhavefoundone Uncategorized تیم فوتبال لیورپول

تیم فوتبال لیورپول


لیورپول اف سی با رکوردی بی رقیب در رقابت های داخلی و اروپای غربی به عنوان موفق ترین تیم فوتبال تا به حال در لیگ لیتل انگلیس رتبه بندی شده است. با این حال تاریخ باشگاه است
با غم و اندوه به همان اندازه که با جشن مشخص است.

سالهای اولیه

به طرز عجیبی، این تیم فوق العاده موفق فوتبال در نتیجه بحث رانت به وجود آمد! آنفیلد — خانه
لیورپول اف سی — در ابتدا زمین خانگی اورتون بود. زمانی که آنها (اورتون) در سال 1891 قهرمان لیگ کوچک فوتبال انگلیس شدند، جان هولدینگ مالک آنفیلد سعی کرد اجاره آنها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. زمانی که اورتون از پرداخت خودداری کرد و توافقی حاصل نشد، باشگاه به زمین جدیدی در گودیسون رفت.
پارک، تنها سه بازیکن را پشت سر گذاشت.

هولدینگ با 13 بازیکن لیورپول فوتبال مالی کسب درآمد حرفه ای جدید از اسکاتلند تصمیم گرفت که ورزش را در آنفیلد باقی بماند و اولین تیم لیورپول اف سی را ایجاد کرد.

این باشگاه تا سال 1893 نتوانست به لیگ کوچک انتخاب شود، زمانی که آنها به دسته دوم پیوستند. فصل اول خود را با رکوردی شکست ناپذیر به پایان رساندند و به آنها ارتقا یافتند
دسته یک، و هرگز در تمام تاریخ خود کمتر از دسته دوم نبوده اند.

لیورپول اولین قهرمان لیگ کوچک فوتبال خود را در سال 1901 به دست آورد و دومین قهرمانی خود را تنها چند سال بعد در سال 1906 به دست آورد.
ساخت یک بانک خاکستر عظیم در پشت هدف خانه. این بانک – که پس از شکست بریتانیا در جنگ بوئر، که در آن بسیاری از اعضای ارتش لیورپودلی جان باختند، “کپ” نام گرفت – خانه عاطفی هوادار لیورپول است.

تا سال 1914 بود که لیورپول در اولین فینال جام حذفی بازی کرد، و قبل از قهرمانی در فصل 2/1921 بود – هر چند سال بعد دوباره قهرمان شدند!

مدیران معروف

اکثر تیم‌های ورزشی بزرگ بر اساس بازیکنان بزرگشان تعریف می‌شوند و البته لیورپول در طول این سال‌ها سهم مناسبی از ستاره‌های خود را داشته است. اما این مدیران بیش از هر کس دیگری دوره‌های مختلف تاریخ لیورپول را تعریف کرده‌اند – که شاید از معروف‌ترین آنها شروع شود. بیل شنکلی

شنکلی در سال 1959 به عنوان سرمربی به لیورپول پیوست، زمانی که لیورپول در دسته دوم در حال زوال بود. اگرچه او قبلاً تجربه واقعی مدیریت تیم‌های بزرگ را نداشت، اما این شنکلی بود که به طور قاطعانه شروع به کار کرد
لیورپول در مسیر موفقیت قرار گرفت و سیستم های مدیریتی و آموزشی را ایجاد کرد که به مدیران بعدی برای 30 سال یا بیشتر خدمات خوبی ارائه کرد.

تغییر سرنوشت لیورپول – و جذابیت شخصی شنکلی – باعث شد که این باشگاه بزرگترین بازیکنان آن دوره از جمله املین هیوز، کوین کیگان، یان سنت جان را به میدان بفرستد.
جان توشاک و راجر هانت

شنکلی در سال 1962 لیورپول را به لیگ دسته اول بازگرداند، فصل رو به رشدی که در آن راجر هانت رکورد (تا به امروز) 41 گل کوچک لیگ را به ثمر رسانده است. عناوین دسته اول و قهرمانی جام حذفی
پس از دهه 60 و 70، اولین جام اروپای غربی لیورپول (جام یوفا) در سال 1973 به دست آمد.

در سال 1974، بازنشستگی شوک شنکلی منجر به ارتقاء مدیر او، باب پیزلی، و آغاز فصل جدیدی در تاریخ لیورپول شد. این تداوم مدیریت
ممکن است یکی از رازهای موفقیت لیورپول باشد، زیرا دو بازیکن خرید پیزلی – کنی دالگلیش و گریم سونس – بعداً مدیران این تیم شدند.

اگر از شنکلی به‌عنوان سرمربی که لیورپول را تغییر داد، یاد می‌شود، پیزلی مربی‌ای است که همه چیز را به ارمغان آورد و رکوردی که او برای کسب جام‌های ورزشی ایجاد کرد تا دو دهه پس از بازنشستگی او شکسته نشد.

سوابق او در 9 سال مدیریت:

6 عناوین لیگ کوچک فوتبال
3 لیوان اروپای غربی
1 جام یوفا
3 عینک لیگ کوچک (سالهای متوالی)
1 سوپر جام اروپای غربی
3 سپر خیریه
در فصل 1982/3، لیورپول برای دومین سال متوالی قهرمان لیگ کوچک فوتبال و جام لیگ کوچولو شد. سوم، جلال، باب پیزلی بازنشسته شد و به جو فاگان سپرد – یک ارتقای داخلی دیگر به مربی در آنفیلد.
فاگان تنها دو ماه ماند، اما آنها ماه‌های بسیار موفقی داشتند و برای سومین سال متوالی قهرمان لیگ کوچولو و چهارمین بار لیورپول را به دست آوردند.
جام اروپای غربی. فاگان علاوه بر تیم مستقری که همیشه از سال های شنکلی بود، می توانست بازیکنانی مانند ایان راش، جو هانسن و دروازه بان بروس گروبلر را به میدان بفرستد.

پایان دوران مدیریتی فاگان همچنین اولین فاجعه از دو تراژدی بزرگ در تاریخ لیورپول بود، زمانی که خشونت فیزیکی جمعیت باعث شد 39 هوادار یوونتوس توسط دیواری در ورزشگاه Heysel Arena در بروکسل، بلژیک شکسته شوند. مناسبت سال 1985 بود
فینال جام ملت های اروپای غربی — شب بزرگ دیگری برای این باشگاه که باید یک فاجعه محسوب می شد.

محرومیت شش ساله از ورزش های اروپای غربی به این معنی بود که کنی دالگلیش، بازیکن-مدیر جدید، باید فقط روی رقابت های داخلی تمرکز می کرد – که او با موفقیت بزرگی انجام داد. در سال 1986، لیورپول تنها پنجمین تیمی بود که دوبل ارائه کرد

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WC Captcha 58 + = 68